İSTANBUL PSİKOLOJİ ENSTİTÜSÜ

Eğitimin Adı: OYUN TERAPİSİ

Eğitmen: Psikolog ve Oyun Terapisti Duygu Karakulak Takvim

Eğitim sonunda verilecek belge: Oyun Terapisi Eğitim Sertifikası

Eğitimin Tarihi: 25-26 Ocak Ct-Pz 12.00-18.00 saatleri arası gerçekleşecektir.

Eğitimin Kontenjanı: 15 kişi

Eğitime katılabilecekler: Psikoloji bölümü öğrenci ve mezunları, rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümü mezunu olup klinik psikoloji/psikoloji yüksek lisansı yapanlar.

Eğitim Ücreti: 350 TL (döküman ve materyaller dahildir)

1) 0545 394 77 95 numaralı telefondan kontenjan bilgisi alınız.

2) Aşağıdaki hesap no una eğitim ücretinin 100 tl’si belirtilen şekilde yatırınız. 

2209 0498 973 İş bankası hesabı, Iban: TR150006400000122090498973 Elif Terziköy adına

Eğitim ücretinin kalanını eğitim esnasında verebilirsiniz. Eğitim ücreti yatırılırken bilgi kısmına “oyun” yazınız.

3) Dekontun fotoğrafını, isim soy isim, email adresi, telefon numarası, üniversite ve bölüm bilgilerinizi pskiletisim@gmail.com adresine yollayınız.

4) Kesin kaydınız alınmış olacaktır.

Adres: İSTANBUL PSİKOLOJİ ENSTİTÜSÜ Caferağa Mah. Bahariye Cad. No:35 D:15 Ün er tan Apt. Kadıköy/İSTANBUL (Süreyya Operası, Mango’nun yan binası)


Eğitimin İçeriği :


Eğitimin İçeriği:
• Çocukla Görüşme ve Psikoterapi
• Gelişim Dönemleri ve Oyunun Evreleri
• Oyunun İşlevi
• Kuramsal Olarak Oyun Terapisi
• Oyun Terapisinde Temel Prensipler
• Oyun Terapisi Uygulamalari


Eğitimci Hakkında Bilgi
DUYGU KARAKULAK TAKVİM

Burslu olarak Yakındoğu Üniversitesi Psikoloji Bölümünde Lisans Diplomasını Şeref derecesi ile alan Duygu Karakulak Takvim, tezini Çocukluğunda İstismara Uğrayanların Suça Eğilimi konusu üzerine yapıp, Öğrenci Kongresinde de sunmuştur. Lisans yıllarında psikolojinin adli, gelişim, sosyal alanlarında gönüllü çalışmalara katılmış, klinik alandaki stajını Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde yapmıştır. İngilterede İngiliz Psikologlar Derneği tarafından eğitimi onaylı Northampton Üniversitesinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı bursu ile Çocuk ve Ergen Akıl Sağlığı üzerine Yüksek Lisans Sertifika programını tamamlamış, program sırasında St. Andrews Hastanesinde Çocuk istismarı ve Çocuk Travmaları üzerine eğitim alıp staj yapmıştır. Aldığı eğitimler arasında Oyun Terapisi, Pozitif Psikoterapi Eğitimi, Aile ve Çift Terapisi Eğitimi olup, bu eğitimleri supervizyonlarla desteklemiştir. Ayrıca gelişimsel tarama testleri, wisc-r zeka testi, çocuk değerlendirme paketi, nöropsikolojik testler ve bazı projektif test eğitimleri olup değerlendirmeleri sırasında uygulamalarına sıklıkla baş vurmaktadır. Çalışma alanı Çocuk ve Ergen üzerine olup tam zamanlı olarak eğtim sektöründe çalışıp, yarı zamanlı olarak da danışan takibi yapmaktadır.